Kočka neni pes

Poradna

Bojácná kočka 1/3

Lenka Filová 12. 03. 2017 Odpovědi: 3

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně naší kočky Sněhulky. Máme jí 2,5 roku. Je to britská krátkosrstá kočka, vzali jsme si jí jako koťátko. Máme ještě kocoura Mňouka, kterému je 4,5 roku a měli jsme ho dříve. Sněhulka je velmi bázlivá, když je u nás návštěva je celou dobu schovaná pod postelí, někdy je tam schovaná i když jsme doma s přítelem jen my, např. když přítel hraje na kytaru nebo když se uklízí, ale někdy i když se nic zvláštního neděje a doma je klid. Kočky jsou zvyklé, že ráno, když se přítel probudí, dá jim konzervu (jinak mají k dispozici celý den granule). Když tedy příteli začne zvonit budík a kočky vědí, že je nakrmí, lísají se k němu v posteli. To je taky jediný moment, kdy Sněhulka přijde k příteli do postele a nechá se od něj pohladit, někdy ho i olizuje. Jindy k němu nikdy nepřijde ani se od něj nenechá pohladit, když se k ní přiblíží uteče. Ani ode mě se většinou nenechá pohladit.

14. 03. 2017

Když ale večer ležím na gauči, často ke mě přijde a chce se mazlit a olizuje mě, musím být ale sama. Velmi ráda si hraje s laserem, vždy když ho vytáhnu, velmi živě si hraje. S jinými hračkami, které má k dispozici, si většinou nehraje a když vytáhnu jinou hračku a chci si s ní hrát většinou uteče. Často když přijdu domů, žačne mě vítat, nastavuje se, jakoby chtěla pohladit, ale nikdy se pohladit nenechá, často na mě taky mňouká, jakoby si se smou povídala. Když jsme si Sněhulku pořídili, Mňouk na ní útočil a prskal. Dnes už sppolu vychází lépe, jen mi přijde, že Mňouk jí pořád nemá příliš rád. Ona jeho ano, často si k němu lehá a olizuje ho. Někdy na ní útočí, číhá na ní a skočí po ní, vypadá to jako hra, zatím si nikdy neublížili, ale nedávno se jejich hra docela vyostřila. Přinesla jsem domů krabici a Sněhulka si do ní sedla, Mňouk na ní skočil, zakousnul se jí do krku a táhnul jí po zemi. Bolelo jí to, mňoukala. Okřikla jsem Mňouka, ať jí nechá.

14. 03. 2017

Myslím, že od doby, co jsme si jí pořídili, probíhal tu souboj o vedoucí postavení mezi nimi. Sněhulka často Mňouka vyháněla od misky a stavěla se před něj, když jsem ho chtěla pohladit. Teď už tohle dělá málokdy. Je jasné, že vedoucí kočka je u nás Mňouk. Chtěla bych se tedy zeptat, co můžu dělat, aby Sněhulka nebyla tak bojácná a co udělat proto, aby se k ní Mňouk choval přátelštěji. Předem děkuji za odpověď. Lenka Filová

Klára Vodičková 14. 03. 2017

Dobrý den toto je trošku složitější situace protože jsou zde dva navzájem se prolínající problémy. V případě bojácnosti bych se znažila Sněhulku trošku uplácet nějakými dobrůtkami podávanými z ruky aby si zvykala na kontakt s vaší rukou . CO se jejich společného vztahu týče tak máte bohužel tu smůlu že jste si pořídili dvě kočičky které si nepadli do oka. Snažila bych se v tomto případě Mňouka tochu upředňostnit aby neměl tendence na Sněhulku žárlit a hodně si s ním hrajte ať ze sebe vybije přebitečnou energii a nemá pak zálusk lovit Sněhulku, které to na sebevědomí nepřidá.